Technologie

Úvod » Obory » Kotle a krby » Technologie

Technologie Teplovodních krbů

 

KR_03

 

Moderní teplovodní krby dokáží kombinovat funkce centrálního vytápění domu a půvab hoření ve Vašem obývacím pokoji. Za prosklenými nezakouřenými dvířky probíhá hoření s účinností více jak 85%, jen méně než 15% energie projde až do komína.

Takto vytvořená tepelná energie je odevzdána přes výměník do akumulační nádrže. Z této nádrže pak teplo putuje do stěnového a podlahového topení nebo do radiátorů.

Jedná se tak o kombinaci krbové vložky na dřevo a moderního způsobu vytápění.

 

Technologie Spalovacích kotlů

BI_2012_Hlaváček_IN

 

Kotle, konstruovány pro účinné spalování pelet, jsou plně automatické. Systém si sám odebírá palivo ze zásobníku, který může mít velikost přesně podle potřeb a možností zákazníka. V případě potřeby topení, se pelety automaticky dopraví pomocí dopravníku do hubice hořáku, který je zapálí. Po dostačujícím rozhoření pelet dosáhne kotel nastaveného výkonu, který udrží až do doby plného vytopení rodinného domu či jiného objektu. Pak se hořák sám vypne a pelety samy dohoří. Celý cyklus se podle další potřeby vždy opakuje.

Celý chod kotle je řízen elektronickou regulací, díky které lze uzpůsobit provoz kotle přesně Vašim přáním. Jedinou povinností je tak pouze doplňování pelet, čištění komory hořáku a vybírání popela. Frekvence se liší podle kvality pelet, velikosti zásobníku a typu kotle, ale zpravidla se pohybuje okolo jednoho měsíce. Komfortnější provoz lze zabezpečit ještě automatickým odpopelňovacím systémem.

 

Ing. Dalibor Skácel

t.: 420 605 806 635

m.: info@skacelsolar.cz

Mapa

Jizerská 237, Liberec 15

GPS: 50°46'40.15"N, 15°6'7.82"E

© 2014 Skácelsolar.cz